„Bajkuj s Černochem a Slaďákem“

Prázdninová cykloškola MTB a TRIAL pro děti

Milí rodiče bajkových ratolestí, 

nabízíme pro Vaše dítě letní příměstskou cykloškolu MTB a Trial v Trailcentru Kemp Tanvaldský Špičák, která bude určitě plná nevšedních zážitků a nových přátelství. 

Hlavními „šéfy“ bajkové bandy budou: 

Lukáš Černý „Černoch“ 

Instruktor a průvodce terénní cyklistiky licence B. Přes 30 let je aktivním bajkerem, kterého přezdívají „ČERNOCH“. Jako průkopník terénní cyklistiky na Tanvaldsku začínal s BMX, ze kterého později přešel na sjezd a freeride. Kromě jízdy na kole je i aktivní trail builder a své zkušenosti nasbíral ve Wallesu a Kanadě na bajku i s krumpáčem. Je bajker srdcem i duší a rád se podělí o své bohaté zkušenosti. Jako táta dvou holek, ví co a jak. Pro děti je nejdůležitější radost z kola a tu se jim snaží předat. 

Jan Sladký „Slaďák“ 

Vítěz ČP v trialu, elitní street trial a hobby enduro jezdec, který se snaží předávat radost z ježdění a něco ze svých 20ti letých cyklo-zkušeností dalším lidem

Terminy Cykloškoly 2022

 Pro další informace nás také můžete kontaktovat na telefonu.

Cena je 4 990 Kč (osoba/týden) včetně stravy. 

V případě přihlášení a zaplacení do 31.3.2022 je cena 4490 Kč.

Prázdninová cykloškola je určena pro bajkery a bajkerky

(9 – 15 let). 
Obsazenost max. 21 dětí na každý termín. 

Podmínkou účasti na prázdninové cykloškole je seřízené horské kolo s volnými pedály, cyklistická přilba, celoprstové rukavice, chrániče kolen a loktů. Doporučujeme i chránič páteře. Kola a vybavení je možné uschovat po celý týden pod zámek. 

Podrobnosti dětského bajkového kempu: 

Týdenní prázdninová cykloškola bude vždy začínat v Trailcentru Kemp Tanvaldský Špičák. 

V tomto areálu je zajištěný oběd, svačiny (dopolední a odpolední), pitný režim po celý den, sociální zařízení. 

Program pondělí-pátek

08:00h – 12:00h dopolední program v 10.00 svačina 

12:00h – 13:00h obědová pauza a odpočinek* 

13:00h – 16:00h odpolední program ve 14.30 svačina 

* Vaše ratolest bude během obědové pauzy obědvat spolu s instruktory a ostatními dětmi. 

V pátek si na závěr dáme za odměnu „mini sranda“ závod o drobné ceny, kde každý něco vyhrává. 

 

Co Vaše zlatíčko čeká:

výuka bude probíhat na cvičných loukách, trialových kamenných sekcích a na sekcích trailu v okolí Trailcentra Kemp Tanvaldský Špičák, v Bikeparku Bobovka a Bikeparku Tanvaldský Špičák. Podle zdatnosti účastníků se budeme postupně přesouvat po vybraných lokalitách. V případě nepřízně počasí máme připraven prostor v bajkové hale.

MTB – zaměřeno na výuku dovedností. Hravou, zábavnou a hlavně bezpečnou formou si děti osvojí, případně zopakují základní dovednosti na kole – pozice, práce s těžištěm, brždění, řazení, jízdu v terénních nerovnostech (kořeny, kameny, boule), průjezd klopenou a odkloněnou zatáčkou, jízdu po dřevěných lávkách a jak bezpečně opustit své kolo v terénu.

TRIAL – zaměřeno na výuku manévrů. Potrénujeme základy trialu a techniky v menších rychlostech, zaměříme se na manévry, které je možno používat při jízdě na horském kole a jejich používání při jízdě na trailu (rovnováha, nadhození předního a zadního kola, odhození předního a zadního kola,hop, bunnyhop, atd…). To vše zábavnou formou, protože ježdění na kole je především o zábavě a kamarádství.

 

Kontakt

+420 777 744 985